O Poradni

Witamy w Warszawskiej Pracowni Psychoterapii

Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej

Warszawska Pracownia Psychoterapii to ośrodek specjalizujący się w świadczeniu usług psychologicznych, seksuologicznych, psychoterapeutycznych i psychiatrycznych na najwyższym poziomie. Zatrudniamy wyłącznie wysoko wykwalifikowanych psychoterapeutów, psychologów oraz psychiatrów z kompleksową wiedzą medyczną i wieloletnim doświadczeniem klinicznym.

Warszawska Pracownia Psychoterapii to doświadczeni lekarze i psychoterapeuci, którzy poświęcą Ci czas i uwagę. To miejsce, w którym poczujesz się komfortowo, uzyskasz kompetentną diagnozę i pomoc w rozwiązywaniu swoich problemów. Z uwagą wysłuchamy tego, co masz do powiedzenia. Zadbamy o Twoją prywatność. Dzieląc się swoim doświadczeniem, pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Wierzymy, że doświadczenie i zaangażowanie zespołu klinicznego Specjalistycznej Poradni Warszawskiej Pracowni Psychoterapii pozwoli Państwu z zaufaniem podjąć leczenie w naszej placówce.

Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie pytania.

(+48) 734 000 521 lub  Umów Wizytę

Żaneta Wyrwisz

Żaneta Wyrwisz,

CEO of Warszawska Pracownia Psychoterapii

1 +

Pacjentów zaufało nam

DLACZEGO WŁASNIE MY?

Jesteśmy zawsze gotowi na wyzwania! Zaufaj naszemu zespołowi.

Jesteśmy doświadczonym zespołem psychoterapeutów oraz lekarzy, którzy poświęcą Ci czas i uwagę. Przy nas poczujesz się komfortowo, uzyskasz kompetentną diagnozę i pomoc w rozwiązaniu swoich problemów. Z uwagą wysłuchamy tego, co masz do powiedzenia. Zadbamy o Twoją prywatność. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Najwyższa Jakość Usług

Dbamy o najwyższą jakość naszych usług, pracując w atmosferze szacunku i zaufania. Najważniejszy jest dla nas Pacjent i zapewnienie mu pomocy na najwyższym poziomie.

Wykwalifikowani Specjaliści

Nasza kadra dysponuje szeroką wiedzą i doświadczeniem zdobytym w wyniku wieloletniej pracy w różnych ośrodkach terapeutycznych oraz warszawskich poradniach i szpitalach.

Nowoczesne Leczenie

Pracujemy w oparciu o sprawdzone i uznane metody psychologiczne, pragnąc zapewnić naszym Pacjentom nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale także skuteczność wspólnych działań.

Kompleksowa Opieka

Oferujemy kompleksową pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną i psychiatryczną w różnych sytuacjach życiowych.

Profesjonalne Wsparcie

Nasz Zespół

Zatrudniamy wyłącznie wysoko wykwalifikowanych Specjalistów. Nasza kadra dysponuje szeroką wiedzą i doświadczeniem zdobytym w wyniku wieloletniej pracy w różnych ośrodkach terapeutycznych oraz warszawskich szpitalach i poradniach.
Wierzymy, że doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu pozwoli Państwu z zaufaniem podjąć leczenie w naszej placówce.
Tworzymy wspólną historię

Rozwój Warszawskiej Pracowni Psychoterapii

Tworzymy to miejsce z myślą o Tobie!
2020 2020
2021 2021

Warszawska Pracownia Psychoterapii została założona przez psychologów oraz dyplomowanych i certyfikowanych psychoterapeutów. Poradnia rozpoczęła swoją działalność w 2020 roku. Od tamtego czasu nieprzerwanie prowadzimy psychoterapię psychodynamiczną lecząc naszych dorosłych i młodszych Pacjentów z rozmaitych chorób, dolegliwości i objawów.

Wkrótce do zespołu dołączyli doświadczeni psychiatrzy, seksuolodzy, psychoterapeuci rodzinni oraz psychoterapeuci uzależnień. Naszą misją stało się niesienie pomocy w szerokiej gamie problemów psychologicznych w oparciu o bliską współpracę specjalistów z różnych obszarów zdrowia psychicznego. Dzięki temu byliśmy w stanie indywidualnie spojrzeć na problemy każdego naszego pacjenta oraz starannie przygotować i zaplanować proces leczenia oraz zaoferować niezbędną pomoc.

Historia dzieje się na Twoich oczach. 

FAQs

Strefa Pytań

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań.

Prowadzona przez nas psychoterapia dostosowana jest do każdego indywidualnego przypadku, dlatego trudno jest jednoznacznie określić długość trwania terapii. Wpływają na to źródła problemów, uwarunkowania oraz potrzeby pacjenta, a także ustalenia poczynione ze Specjalistą. Krótkoterminowa terapia trwa zazwyczaj kilka miesięcy, natomiast długoterminowa może trwać nawet kilka lat.

Psycholog jest absolwentem psychologicznych studiów magisterskich. Zajmuje się szeroko pojętym zdrowiem psychicznym człowieka, świadcząc kompleksowe wsparcie osobom zmagającym się z różnymi trudnościami. Psycholog posiada kwalifikacje do tego, aby diagnozować, prowadzić profilaktykę oraz udzielać podstawowej pomocy psychologicznej.

Psychoterapeuta jest specjalistą w zakresie prowadzenia psychoterapii. Jest to zawód, który wymaga ukończenia pięcioletnich studiów magisterskich, a następnie odbycia kilkuletnich studiów podyplomowych oraz posiadania odpowiednich predyspozycji osobistych, a także udokumentowania swojego doświadczenia i poddawania swojej pracy regularnej superwizji

Osoby poszukujące wsparcia często zastanawiają się, jaki rodzaj terapii będzie dla nich najkorzystniejszy. Zwykle kryje się za tym pytanie o podejście terapeutyczne, czyli czy psychoterapia psychodynamiczna, którą prowadzi większość naszych terapeutów, będzie odpowiednia? Psychoterapia zawsze poprzedzona jest konsultacjami – diagnozą problemu pacjenta, wyborem optymalnej dla niego formy pomocy i omówieniem jej z pacjentem.

Jak pokazują liczne badania psychoterapia psychodynamiczna jest jedną z najskuteczniejszych form terapii, a w przypadku niektórych zaburzeń, jak np. zaburzenia osobowości u dorosłych, czy zaburzenia internalizacyjne u dzieci i młodzieży wydaje się nawet skuteczniejsza, niż inne podejścia terapeutyczne. Psychoterapeuci pracujący w naszej pracowni regularnie poddają swoją pracę superwizji i dbają o to, aby stale podnosić poziom świadczonych usług.

Celem psychoterapii psychodynamicznej jest uwolnienie tłumionych uczuć, wgląd, rozwijanie świadomości własnych potrzeb, pragnień i fantazji, a także rozwijanie i kształtowanie adaptacyjnych mechanizmów, sposobów realizowania własnych potrzeb i impulsów. Ma na celu zmianę interpersonalnych wzorców interakcji utrwalonych w dzieciństwie w dojrzałe i adaptacyjne sposoby reagowania oraz regulowania swoich stosunków i relacji z otoczeniem. Terapia psychodynamiczna skoncentrowana jest na relacji i zaangażowaniu pacjenta w proces terapeutyczny.

Konsultacja psychologiczna to spotkanie lub cykl spotkań poprzedzających rozpoczęcie procesu psychoterapii. Podczas konsultacji terapeuta przeprowadza ocenę diagnostyczną pacjenta, następnie ustala z nim cele leczenia oraz proponuje odpowiedni dla niego sposób pracy psychoterapeutycznej. Terapeuta dokonuje diagnozy na podstawie szczegółowo przeprowadzonego wywiadu, obejmującego wiele aspektów życia pacjenta. Terapeuta pyta nie tylko o doświadczane problemy i symptomy będące bezpośrednią przyczyną zgłoszenia się do gabinetu, ale potrzebuje także informacji na temat szerszego funkcjonowania pacjenta, na przykład: w relacjach z ludźmi, w pracy, w czasie wolnym itp. Tego typu ocena diagnostyczna umożliwia zrozumienie charakteru i stopnia trudności pacjenta. Po zakończeniu wywiadu terapeuta omawia z pacjentem wrażenia diagnostyczne i przechodzi do wspólnego ustalenia celów leczenia. Na etapie konsultacji terapeuta przybliża też pacjentowi podejście psychoterapeutyczne w którym pracuje. Jeśli pacjent wyraża zainteresowanie proponowanym sposobem pracy, terapeuta przedstawia kontrakt terapeutyczny, który umożliwia rozpoczęcie procesu psychoterapii.

Konsultacja psychologiczna nie zawsze musi prowadzić do rozpoczęcia psychoterapii. Na konsultację mogą zgłaszać się osoby, które mają wątpliwości dotyczące tego czy chcą lub powinny rozpocząć psychoterapię i czy jest to dla nich odpowiednia forma pomocy. Terapeuta prowadzący konsultację pomoże rozeznać trudności i zaleci najbardziej adekwatną formę pomocy a w razie konieczności skieruje do innego specjalisty np. lekarza psychiatry, neurologa itp.

Superwizja jest procesem konsultowania swojej pracy terapeutycznej przez psychoterapeutów z innym specjalistą posiadającym kwalifikacje potwierdzone certyfikatem superwizora. Pozwala przyjrzeć się procesowi terapeutycznemu, diagnostycznemu, ustalanym celom terapii, trudnościom występującym w pracy z pacjentem oraz omówieniu relacji terapeutycznej między psychoterapeutą a pacjentem.

Superwizja zatem podnosi jakość prowadzonej psychoterapii oraz o nią dba. Pełni także funkcję kontrolną mającą na celu dopilnowanie, by praca psychoterapeuty była rzetelna i etyczna. Jest oznaką profesjonalnego i dojrzałego podejścia specjalisty. Przede wszystkim na celu ma dobro pacjenta. W procesie superwizji nie są ujawniane żadne dane oraz informacje pozwalające zidentyfikować pacjenta, treści pojawiające się nie wychodzą poza proces superwizji i podobnie, jak proces psychoterapeutyczny objęte są tajemnicą zawodową.

Superwizja może odbywać się w formie indywidualnej, czyli kontaktu psychoterapeuty z superwizorem. Może również odbywać się w formie grupowej, czyli kontaktu psychoterapeuty z superwizorem oraz grupą superwizyjną składającą się z innych psychoterapeutów.

Wszyscy psychoterapeuci Warszawskiej Pracowni Psychoterapii w trosce o jakość wykonywanej przez siebie pracy podlegają regularnej superwizji z certyfikowanymi superwizorami, zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej.

1 +

Przeprowadzonych szkoleń

1

Specjalistów

1 %

Zadowolonych Pacjentów

1

Nagród i Wyróżnień

Co o nas mówią nasi Pacjenci?

Referencje

Sprawdź opinie pacjentów o naszej placówce i naszych specjalistach.
Wasze opinie pomagają nam podnosić poziom świadczonych usług. To dzięki nim stale możemy dbać o zachowanie wysokiego standardu naszej pracy.