Jolanta Stolpa

Jolanta Stolpa

  • Specjalista: Psychiatra
  • Doświadczenie: > 8 lat
  • Lokalizacja: ul. Warecka 8/84, Warszawa
  • Email: rejestracja@wpp.waw.pl
  • Telefon: +48 734 000 521

Jolanta Stolpa

PSYCHIATRA

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Pracuje w całodobowym oddziale diagnostyczno-terapeutycznym oraz Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego, zajmując się diagnostyką i leczeniem osób dorosłych m.in. z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami adaptacyjnymi czy depresją. Obecnie realizuje całościowe podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W swojej pracy zawodowej łączy praktykę psychiatryczną z doświadczeniem psychoterapeutycznym. Proces kształcenia specjalizacyjnego wspiera o liczne kursy i szkolenia.

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestniczka 4-letniego całościowego podyplomowego szkolenia psychoterapeutycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Systematycznie uczestniczy w licznych konferencjach i szkoleniach m.in. w rocznym kursie Psychologii Procesu, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Pracuje klinicznie z pacjentami od 2013 roku. Przez kilka lat pracowała z pacjentami z rozpoznaniem choroby nowotworowej na Oddziale Onkologicznym. Obecnie związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii oraz ma możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego, które pozwala na zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki w zakresie diagnostyki, farmakoterapii oraz psychoedukacji. Stosuje leczenie zgodne z najnowszymi standardami.

CHARAKTER PRACY

W Warszawskiej Pracowni Psychoterapii prowadzi diagnostykę oraz terapię farmakologiczną osób dorosłych. Specjalizuje się w leczeniu m.in.: zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, depresji, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń snu oraz problemów emocjonalnych towarzyszącym pacjentom i ich rodzinom podczas leczenia onkologicznego. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie wierząc, że podstawą powodzenia terapii oprócz właściwej diagnozy jest zrozumienie przyczyn powstania choroby u danej osoby.

Posiada uprawnienia do wypisywania recept na leki (w tym refundowanych), wystawiania zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4), wystawiania zaświadczeń lekarskich.